Sortiment:

Pasivní okna progression

Okno PROGRESSION vyhovuje požadavkům na minimalistický design a současně požadavkům na vynikající tepelně izolační vlastnosti, vysoké solární zisky a dokonalou neprůvzdušnost. Tato unikátní novinka byla představena na veletrhu FOR ARCH 2012 a získala cenu GRAND PRIX.

Okna s moderním vzhledem

Okna PROGRESSION jsou díky své jedinečné konstrukci a minimalistickému designu předurčena promoderní architektonicky atraktivní budovy, z exteriéru je viditelné pouze sklo, rám oken je skrytý za zateplenou fasádou. V interiéru na nás čeká tradiční dřevěné okno, které díky použitému přírodnímu materiálu napomáhá docílit pocitu domácí pohody.

pohled zvenku

minimalistický vzhled

pohled zevnitř

tradiční dřevěné okno

Okna PROGRESSION - elegantní klíč k úsporám

  • Moderní minimalistický a nadčasový vzhled zvenku
  • Tradiční dřevěné okno zevnitř
  • Zvýšené solární zisky
  • Takřka neomezená životnost
  • Odolnost proti povětrnostním vlivům
  • Bezpečnostní kování - všechny uzavírací body
  • Skryté závěsy s nosností 160kg
  • Certifikované Passive House Institutem
  • Chráněno užitným vzorem

Pohled zvenku

minimalistický vzhled

pohled zevnitř

tradiční dřevěné okno

Nové řešení oken pro pasivní domy

Okna PROGRESSION při správném zabudování, kdy jsou kompletně schovaná v izolaci, mají vzhled bezrámového zasklení s optikou čistého skla.  Tato moderní, vysoce efektivní, okna dosahují výrazně vyšších solárních zisků.
Třída efektivity (A až C) zohledňuje celoroční bilanci oken, bere do úvahy i velmi důležitý podíl rámu okna. Mnoho pasivních oken je pouze v kategorii C díky velkému podílu rámu. Pouze koncepčně nová okna jsou v kategorii A, s nimi je možné dosáhnout roční úspory u běžného rodinného domu cca 2kWh/(m2a).
Okna PROGRESSION získala prestižní certifikaci Passive House Institutu v Darmstadtu, a to dokonce ve třídě efektivity A.

 
Součinitel prostupu tepla oknem vypočtený PHI pro různá zasklení okna 1230x1480mm
Ug (W/m2K) 0,70 0,66 0,60 0,54
Uw (W/m2K) 0,80 0,77 0,72 0,68

 

Kování oken Progression

Okna PROGRESSION ze Slavony jsou standardně vybavena bezpečnostním kováním. Zvýšenou ochranu proti vloupání zajišťuje hřibový čep, který při uzavření zapadne do bezpečnostního pouzdra. Díky těmto bezpečnostním prvkům vám případný lapka okno prostě nevypáčí.  Klasická okna mají čepy hladké a ty zloděj vyháknout, nebo vypáčit, může. U celoobvodového kování používaného na oknech SLAVONA jsou všechny uzavírací body bezpečnostní. Stejným způsobem jsou zajištěna obě křídla dvoukřídlého okna.
Nové skryté kování s neviditelnými závěsy s nosností až 160kg zajišťuje zlepšení neprůvzdušnosti oken PROGRESSION a samozřejmě zlepšuje i jejich vzhled.

Okna s dlouhou životností

Z venkovní strany je vystavena povětrnostním vlivům pouze dřevěná hrana v ostění a nadpraží okna. Na tuto hranu je použito tepelně upravené dřevo –Thermowood. Spodní část okenního rámu je kryta okapnicí z kompozitu. Oknu v tomto provedení nehrozí žádné nebezpečí.
Z vnitřní strany lze použít jakoukoli povrchovou úpravu, nemusíme již řešit odolnost proti nepřízni počasí, proto můžeme nechat maximálně vyniknout přírodní vzhled dřeva.

Neprůvzdušnost a vodotěsnost

Konstrukce oken Slavona obecně dosahuje vynikajících hodnot neprůvzdušnosti a vodotěsnosti, toto platí i o nových oknech PROGRESSION. Tyto a další vlastnosti oken byly ověřeny ve Zkušebně stavebně truhlářských výrobků ve Zlíně.