Sortiment:

PROTIPOŽÁRNÍ FASÁDNÍ SYSTÉM PONZIO® PF152EI

Systém prosklených fasádních stěn PONZIO® PF 152 tvořený sloupky a příčlemi se zvýšenými tepelnětechnickými vlastnostmi je nejčastěji používán u energeticky úsporných staveb. Díky speciální konstrukci termického dílu, který je tvořen plastovými pásky s nízkoemisními vrstvami, systém dosahuje rámového součinitelu prostupu tepla Uf od 1,3 do 0,65 W/m2K (při použití pěti výplňových pásků o tloušťce 56 mm) do Uf 0,97 W/m2K (při použití tří výplňových pásků o tloušťce 56 mm).

ZÁKLADNÍ PARAMETRY

Stavební hloubka: 52 mm
Šířka sloupků: 52 mm
Šířka příček: 52 mm
Šířka vnějších krycích lišt:   51 mm
Tloušťka zasklení/výplně: 28, 30, 32 mm
   
TEPELNÁ PROSTUPNOST RÁMU
Uf = 1,95 - 1,7 W/m2K

Vnitřní zpevňující hliníkové profily s protipožárními vložkami se speciálními spojkami příčle-sloupek zajišťují nosnost konstrukce v případě požáru. Expanzní páska chrání termické proložky a utěsňuje spoje mezi konstrukcí a skly nebo jinými neprůhlednými výplněmi. Tvoří tak požárně izolační a odolní díl konstrukce.

riokna_kovani.gif nic.jpg  KOVÁNÍ A ZÁMKY
Značková kování FAPIM®, Dr. Hahn®, KFV®, SIEGENIA-AUBI®, SOBINCO® a SAVIO®.
Varianty: klika-klika s rozetou nebo klika-koule.
Jednobodový zámek ve standardním provedení.
     
tesneni_pf152.gif   TĚSNĚNÍ
Těsnění ze syntetické pryže s prodlouženou životností EPDM.
     
pozarni_odolnost.gif   POŽÁRNÍ ODOLNOST
Systém získal klasifikaci požární odolnosti pro prosklené fasádní stěny v plném rozsahu. Po provedení zkoušek nahřívání z vnitřní a vnější strany byl zařazen do tříd EI 60 a EI 30. Vnitřní zpevňující hliníkové profily s protipožárními vložkami se speciálními spojkami příčka-sloupek s protipožárními vložkami zajišťují stabilitu a nosnost konstrukce v případě požáru. Expanzní páska chrání termické proložky a utěsňuje spoje mezi konstrukcí a skly nebo neprůhlednými výplněmi. Tvoří tak požárně-izolační a požáru odolný díl stavby.
     
riokna_podkladovy_profil_salamander.gif   ZASKLENÍ/VÝPLNĚ
Jednoduché nebo vícenásobné zasklení jakýmkoliv druhem skla nebo neprůhlednými panely
(tloušťka 28, 30 a 32 mm).
     
povrchova_uprava_pf152hi.gif  
POVRCHOVÁ ÚPRAVA
Tyto hliníkové profily jsou dostupné v lakované verzi ve všech barevných odstínech palety RAL® (také dvojbarevné, rustikální a imitujíci dříví), dále pak anodizované v barvách: zlatá, tmavě hnědá, šampaňská nebo odstínu přirozeného hliníku. Nanášení barev je prováděno v moderní práškové lakovně technologickým procesem vyhovujícím evropským normám, který je stvrzen jakostní značkou QUALICOAT® zaručující mnohaletou nejvyšší kvalitu povrchu hliníkových profilů.

Standardní barvy/imitace dřeva
Bílá (RAL 9016); Hnědá (RAL 8017); Šedá (RAL 9006). Zlatý dub (bílá/zlatý dub); Ořech (bílá/ořech).

     
kourova_nepropustnost.gif   KOUŘOVÁ NEPROPUSTNOST
Třídy Sa a Sm.