Sortiment:

Fasádní systém JUBIZOL

Fasádní systém JUBIZOL  umožňuje dosažení až 40 % úpory nákladů na vytápění a snižuje náklady na výstabu z důvodu tenčího zdiva a menších otopných těles. Zajišťuje příznivé podmínky pro bydlení: v zimě je teplo, v létě příjemně chladno.

Pomocí fasádního tepelně izolačního systému JUBIZOL vyřešíte požadavek na účinnou tepelnou izolaci vnějších stěn stavby, ochráníte fasádní povrchy před srážkami, větrem, mrazem, teplem i dalšími povětrnostními vlivy a současně jí také poskytnete požadovaný estetický vzhled.

Špičková kvalita Všechny fasádní systémy JUBIZOL se vyznačují špičkovou kvalitou, což potvrzují výsledky zkoušek prováděné na inovativních fasádních polygonech a v nejmodernějších laboratořích vlastního Technologicko výzkumného centra (TRC), ale také výsledky kontrolních zkoušek a certifikací v akreditovaných ústavech ve Slovinsku a v zahraničí. JUB získal evropská technická schválení (ETA) na všechny varianty fasádních systémů JUBIZOL. Fasádní systémy JUBIZOL: 40 % úspora energie a 10-letá garance Vhodnou tepelnou izolací fasády můžete nejrychleji a nejúčinněji snížit náklady na vytápění domu v zimě, v létě pak omezíte přehřívání interieru a snížíte náklady na chlazení. Montáží fasádního systému JUBIZOL, na jehož funkčnost poskytuje JUB 10-letou garanci, ušetříte více než 40 % energie.

  Logo_Jubizol.jpg
Fasda.jpg

Tepelně izolační systémy - Systémy JUBIZOL Fasáda

Jubizol lepící malta - EPS lepící malta - Jubizol lepidlo - Jubizol disperzní lepidlo - Jubizol disperzní malta - Jubizol PUR lepidlo

Použití

JUBIZOL FASÁDA je univerzální fasádní tepelně izolační systém. JUBIZOL FASÁDU je možné aplikovat na staré i nové objekty jakéhokoliv účelu, použitelná je jak na drobných objektech, tak i na velkých blocích. Izolačním obkladem může být expandovaný (JUBIZOL EPS, JUBIZOL S70, bezcementový JUBIZOL ZF) nebo extrudovaný (JUBIZOL XPS) polystyren , tvrdé desky nebo lamely z minerální vaty (JUBIZOL MW) a také tvrdé desky z dřevitých vláken (JUBIZOL DIFFU). Použité vrchní omítky mají širokou barevnou škálu i různé struktury – drásané, hlazené nebo stříkané. Průmyslová výroba jednotlivých složek systému zajišťuje dodržování vysoké úrovně a stálosti kvality (ISO 9001). Systém JUBIZOL FASÁDA se vyznačuje dlouhou životností a jednoduchou a levnou údržbou.            Při správné aplikaci poskytuje JUB 10-letou záruku.                                                                                                                

Podle zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky, ve znění pozdějších předpisů, jsou kontaktní tepelně izolační systémy zařazeny mezi tzv. stavební výrobky. Jejich uvádění na trh a následná realizace v členských státech EU podléhá prokazování shody podle technické specifikace ETAG 004 (European Technical Approval Guideline).
Všechny kontaktní tepelně izolační systémy JUBIZOL FASÁDA na základě provedených zkoušek a osvědčení kvality systému řízení výroby obdržely od notifikovaných osob tzv. Evropské technické schválení (ETA), která dokládají shodu s ETAG 004 a opravňují k vystavení CE Prohlášení o shodě, resp. označení výrobku značkou CE.

Jubizol lepicí malta - Lepidlo a základní omítka v systémech JUBIZOL FASÁDA (EPS, MW)

Použití

Prášková, polymerními pojivy zušlechtěná, vysoce elastická, mikroarmovaná cementová maltová směs, určená pro lepení izolačních desek a pro základní omítku v systémech JUBIZOL FASÁDA (JUBIZOL EPS, JUBIZOL MW). Hmota má dobrou přídržnost k různým pevným, suchým a čistým podkladům, jako např. omítnuté i neomítnuté povrchy cihelného, pórobetonového a betonového zdiva, vláknocementové desky, apod. Barva: šedá. Certifikováno podle ETAG 004.
Příprava, zpracování
Obsah balení (20 kg) zamícháme do cca 4 l vody (cca 20 %) a mícháme tak, abychom získali homogenní směs bez hrudek. Hmotu necháme asi 5 až 10 minut stát, pak ji opět promícháme a podle potřeby přiředíme vodou. Doba zpracovatelnosti: cca 2 – 3 hodiny. Lepení izolačních desek: maltovou směs lze nanášet ručně – nerezovým hladítkem nebo stěrkou – nebo strojně – stříkáním. Nanášení se provádí v pruzích po okraji a bodově v ploše desek nebo (u dostatečně rovných podkladů) celoplošně zubovým nerezovým hladítkem. Lepení lamel z minerální vaty: maltovou směs nanášíme ručně (zubovým nerezovým hladítkem) rovnoměrně na celý povrch lamel nebo strojně stříkáním přímo na stěnový podklad (v pruzích). Základní omítka: maltu nanášíme ručně – nerezovým hladítkem – nebo strojně – stříkáním, vždy ve dvou vrstvách. Do ještě čerstvé spodní vrstvy zlehka vtiskneme plastifikovanou skelnou mřížku. Vrchní vrstvu nanášíme okamžitě po uložení výztužné mřížky (technika "mokrý na mokrý") nebo až po zatvrdnutí spodní vrstvy (po dvou až třech dnech). Celková tloušťka základní omítky je 2 – 7 mm a závisí na zvoleném druhu izolačních desek a vrchní omítky. Pracovní teplota: +5°C až +35°C. Nepracujeme v dešti, mlze a za silného větru. Čerstvě omítnuté povrchy chráníme před sluncem, deštěm a větrem pomocí závěsů. Doba schnutí (při 20°C a 65 % relativní vlhkosti vzduchu): cca 2 – 3 dny (pro lepení), resp. 1 den na každý milimetr tloušťky (pro základní omítku). Nářadí ihned po použití omyjte vodou.
Spotřeba na m2  polystyren: 3,5 kg lepení + 4,5 kg armování; desky a lamely z minerálních vláken: 5,0 kg lepení + 7,0 kg armování              Balení 20.00 kg

Jubizol lepidlo - lepidlo v systémech JUBIZOL FASÁDA (EPS, S70, MW)

Použití

Prášková, polymerními pojivy zušlechtěná, cementová maltová směs, určená k lepení izolačních desek v systémech JUBIZOL FASÁDA (JUBIZOL EPS, JUBIZOL S70, JUBIZOL MW). Hmota má dobrou přídržnost k různým pevným, suchým a čistým podkladům, jako např. omítnuté i neomítnuté povrchy cihelného, pórobetonového a betonového zdiva, vláknocementové desky, apod. Barva: žlutošedá. Certifikováno podle ETAG 004.
Příprava, zpracování
Obsah balení (20 kg) zamícháme do cca 4 l vody (cca 20 %) a mícháme tak, abychom získali homogenní směs bez hrudek. Hmotu necháme asi 5 až 10 minut stát, pak ji opět promícháme a podle potřeby přiředíme vodou. Doba zpracovatelnosti: cca 2 – 3 hodiny. Lepení izolačních desek: maltovou směs lze nanášet ručně – nerezovým hladítkem nebo stěrkou – nebo strojně – stříkáním. Nanášení se provádí v pruzích po okraji a bodově v ploše desek nebo (u dostatečně rovných podkladů) celoplošně zubovým nerezovým hladítkem. Lepení lamel z minerální vaty: maltovou směs nanášíme ručně (zubovým nerezovým hladítkem) rovnoměrně na celý povrch lamel nebo strojně stříkáním přímo na stěnový podklad (v pruzích). UPOZORNĚNÍ: NENÍ VHODNÉ pro armovací základní omítku, na kterou je nutno použít JUBIZOL LEPICÍ MALTU. Pracovní teplota: +5°C až +35°C. Nepracujeme v dešti, mlze a za silného větru. Doba schnutí (při 20°C a 65 % relativní vlhkosti vzduchu): cca 2 – 3 dny. Nářadí ihned po použití omyjte vodou.
Aplikace: Spotřeba na m2  polystyren: 3,5 kg; desky a lamely z minerálních vláken: 5,0 kg Balení 20.00 kg

Jubizol disperzní lepidlo  bezcementové lepidlo v systému JUBIZOL ZF

Použití

Pastovitá, vysoce elastická, mikroarmovaná bezcementová maltová směs, určená k lepení izolačních desek v systému JUBIZOL ZF. Hmota má dobrou přídržnost k různým pevným, suchým a čistým podkladům, jako např. vláknocementové nebo vodoodpudivé sádrovláknité a sadrokartonové desky, vodoodpudivé dřevotřískové desky, překližky, OSB desky, apod. Barva: přírodní bílá.
Příprava, zpracování
JUBIZOL DISPERZNÍ LEPIDLO je předem průmyslově připravené k nanášení. Obvykle se neředí. Nanáší se celoplošně na zadní stranu izolačních desek zubovým nerezovým hladítkem. UPOZORNĚNÍ: NENÍ VHODNÉ pro armovací základní omítku, na kterou je nutno použít JUBIZOL DISPERZNÍ MALTU nebo JUBIZOL LEPICÍ MALTU. Pracovní teplota: +5°C až +35°C. Nepracujeme v dešti, mlze a za silného větru. Doba schnutí (při 20°C a 65 % relativní vlhkosti vzduchu): cca 2 – 3 dny. Nářadí ihned po použití omyjte vodou. 
Aplikace: Spotřeba na m2
:  1,9 kg při tl. vrstvy 2,5 mm  Balení 25.00 kg

Jubizol disperzní malta - bezcementová základní omítka v systémech JUBIZOL FASÁDA (EPS, ZF)

Použití

Pastovitá, vysoce elastická, mikroarmovaná bezcementová maltová směs, určená pro základní omítku v systémech JUBIZOL FASÁDA (JUBIZOL EPS, JUBIZOL ZF) s izolačními deskami z polystyrénu, ve kterých jsou ke konečné povrchové úpravě použity tenkovrstvé akrylátové a silikonové dekorativní omítky. Barva: přírodní bílá. Certifikováno podle ETAG 004.
Příprava, zpracování
JUBIZOL DISPERZNÍ MALTA je předem průmyslově připravena k nanášení. Obvykle se neředí. Nanáší se celoplošně zubovým nerezovým hladítkem. Do ještě čerstvé spodní vrstvy zlehka vtiskneme plastifikovanou skelnou mřížku. Vrchní vrstvu nanášíme až po zatvrdnutí spodní vrstvy (po dvou až třech dnech). Celková tloušťka základní omítky je cca 2,5 mm. Pracovní teplota: +5°C až +35°C. Nepracujeme v dešti, mlze a za silného větru. Doba schnutí (při 20°C a 65 % relativní vlhkosti vzduchu): 1 den na každý milimetr tloušťky. Nářadí ihned po použití omyjte vodou.
Aplikace: nerezové hladítko, stříkací pistole
Spotřeba na m2  3,75 kg při tl. vrstvy 2,5 mm                 Balení  25.00 kg

Jubizol PUR lepidlo Polyuretanové lepidlo na izolační desky    Použití

Jednosložkové nízkoexpanzní polyuretanové lepidlo v aerosolu. Je určené zejména k lepení izolačního obkladu z expandovaného a extrudovaného polystyrenu pro tepelnou izolaci stávajících objektů i novostaveb v exteriéru i interiéru. Hmota má dobrou přídržnost k různým pevným, suchým a čistým podkladům, jako např. polystyren, minerální vlna, cihla, kámen, bitumen, dřevo a jiné stavební materiály. Barva: šedá. Splňuje požadavky ETAG 004.
Příprava, zpracování
Nádobku dobře protřepeme a našroubujeme na ni aplikační pistoli. Pěnu aplikujeme po obvodu zadní strany izolační desky v prameni o průměru min. 3 cm. Další pramen aplikujeme na plochu desky ve tvaru písmena W. Pěnu necháme min. 1 minutu reagovat se vzdušnou vlhkostí, poté přiložíme desku na stěnu a mírně přitlačíme. Pracovní teplota: +5°C až +35°C. Nepracujeme v dešti, mlze a za silného větru. Doba schnutí (při 20°C a 65 % relativní vlhkosti vzduchu): cca 2 hodiny. Nářadí ihned po použití omyjte PU čističem.
Aplikace: nerezové hladítko, stříkací pistole

Spotřeba na m2:  70 – 110 ml             Balení 750.00 ml