Sortiment:

Dekorativní omítky - fasádní a vnitřní

Používají se k dekorativní ochraně fasád, ale lze je použít i pro dekorace vnitřních povrchů. Jejich vlastnosti musejí být přizpůsobeny
různým povětrnostním podmínkám. Přitom nejdůležitějšími vlastnostmi jsou vodoodpudivost, paropropustnost a světlostálost. Podle převládajícího pojiva je dělíme na akrylátové, silikátové, silikonové a minerální.

Kurilplast.jpg Minerol.jpg Zariban.jpg

Akrylátové omítky jsou vyrobeny na základě akrylátových pojiv. Vyznačují se výbornou odolností proti vodě a dobrou paropropustností. Poskytují nejpestřejší paletu barevných odstínů, včetně velmi intenzivních. Jsou nejméně náročné na podmínky nanášení a zajišťují pěkný, barevně stejnoměrný vzhled fasádního povrchu. Doporučujeme je jako vrchní vrstvu v systémech tepelné izolace fasád, především tam, kde je jako izolační obklad polystyrén.

Silikátové omítky jsou výrazně paropropustné a dostatečně vodoodpudivé. umožňují výběr z barevných odstínů, které jsou ve vzorníku označeny *. Přírodní složení omítek vyžaduje důsledné dodržování požadovaných podmínek nanášení. Doporučujeme je jako vrchní vrstvu v systémech tepelné ochrany fasád, kde jako izolační obklad je použita minerální vlna a polystyrén.

Silikonové omítky se vyznačují nejvyšší vodoodpudivostí a dobrou paropropustností. Umožňují stejnou volbu barevných odstínů jako silikátové omítky, tedy ty, které jsou ve vzorníku označeny *. Doporučujeme je jako vrchní vrstvu v systémech tepelné ochrany fasád, zejména na fasádních plochách, které jsou velmi vystavené povětrnostním vlivům.

Minerální omítky jsou vyrobeny na základě vápna a cementu. Vyrábějí se pouze v bílé barvě a doporučujeme je pro aplikaci na nenároční povrchy. Jestliže je nanášíme jako vrchni vrstvu fasádních tepelně izolačních systémů, doporučujeme jejich následní natření fasádní barvou Revitalcolor.

Vedle rozdělení omítek podle druhu pojiva je dělíme ještě podle vzhledu, a to na drásané, hlazené, stříkané, valečkované a škrábané. Omítky lze volit rovněž z různých zrnitostí.

dekorativní omítky