Sortiment:

dřevohliníková okna

Dřevohliníková okna rozšiřují sortiment o okna s extrémní životností. Krytím hliníkovým opláštěním z vnější strany je zajištěna odolnost proti působení vnějších vlivů. Dřevohliníková eurookna jsou vhodná pro moderní stavby, kde barevné provedení hliníkového pláště ladí s moderním provedením fasády. Z vnitřní strany jsou okna dřevěná, zajišťují příjemnou pohodu pro bydlení.
Dřevohliníková okna v sobě spojují výhody obou materiálů - přírodní vzhled dřeva v interiéru a moderní design i vysokou životnost z exteriéru.

Dřevo je přírodní materiál, kterému dáváme přednost při zařizování domu kvůli příjemnému vzhledu, který dotváří atmosféru domova. Máme-li také okna ze dřeva a chráníme z venkovní strany hliníkovým opláštěnímproti povětrnostním vlivům, pak dosáhneme ideálního řešení. Z vnitřní strany okna na nás totiž dýchá příroda a z venkovní je okno dokonale zabezpečeno. Takové okno má takřka neomezenou životnost.
V oknech jsou čtyři celoobvodová těsnění, které zaručují vynikající těsnost, na níž je kladen velký důraz, zejména v pasivních domech. Dřevohliníková okna SLAVONA  HA110jsou vhodná i pro pasivní domy.
Dřevohliníkové okno ze Slavony se skládá z dřevěné části, která je vždy v síle 92 mm, ta je chráněna hliníkovým pláštěm.
Tepelná izolace oken nás zajímá nejen u nízkoenergetických, pasivních a nulových domů. Okno je nejslabším článkem obálky budovy, ztrácí se jím velké množství energie. Proto je volba oken s lepší tepelnou izolací vždy vhodnější.

Hliníkové opláštění nesahá na bocích a horní části okna až do kraje rámu, aby bylo možno dotáhnout tepelnou izolaci k dřevěnému rámu okna a nevznikal tepelný most.

Dřevohliníková okna uspokojí nejnáročnější požadavky na vzhled, životnost i funkci okna.

jednokřídlové okno

otevíravé sklopné křídlo

dvoukřídlové okno

otevíravé sklopné křídlo / fix

dvoukřídlové okno

obě otevíravá křídla

Bezpečnost a design

Všechna okna SLAVONA jsou standardně vybavena bezpečnostním kováním. U  celoobvodového kování jsou všechny uzavírací body bezpečnostní. Tímto způsobem je zajištěno i druhé křídlo dvoukřídlého okna. Zvýšenou ochranu proti vloupání zajišťuje hřibový čep, který při uzavření zapadne do bezpečnostního pouzdra. Je to vlastně zámek, proto okno nejde vypáčit. Okna s běžným kováním mají čepy hladké a dají se vyháknout nebo vypáčit.
Dřevohliníková okna jsou svým charakterem určena pro moderní stavby, kde hliníkové profily doplňují charakter budovy. Proto jsme pro ně zvolili jednoduché a čisté tvary.

Povrchová úprava dřevohliníkových oken

Díky ochraně dřeva proti povětrnostním vlivům můžeme na dřevohliníková okna použít povrchové úpravy, které zachovají přírodní charakter dřeva. Standardně aplikujeme systém Natureffekt v různých odstínech. ale možné je i použití přírodního oleje.

Pravidelné větrání

V současné době je mnoho staveb vybaveno řízeným větráním, ale pokud ho zrovna váš dům nemá, nezapomínejte několikrát denně krátce, ale intenzivně vyvětrat. Pět minut postačí. Tímto způsobem se sice na chvíli ochladí vzduch, ale nastřádané teplo například ve zdech rychle zajistí jeho opětovné ohřátí.